גגות ירוקים – מחיסכון כספי ועד חיסכון נפשי

גגות ירוקים - מחיסכון כספי עד חיסכון נפשיהבידוד המשמעותי שגגות ירוקים מציעים מפחית באופן משמעותי את כמות האנרגיה הנדרשת כדי למתן טמפרטורה של בניין שלם, והם טובים במיוחד במניעת בריחת החום בחורף וצמצום ספיגת החום בשיא הקיץ.

שלום לך, אם במאמר הקודם עסקנו ביתרונות הציבוריים של גגות ירוקים, מאמר זה ידגיש יתרונותיהם עבור האדם הפרטי תוך שימת דגש על כך שגם הגג הירוק שלך יכול לעשות את ההבדל בין הוצאות אנרגיה מוגדלות להקטנתן באופן משמעותי עד קריטי.

והנה, לדוגמה, מחקר שפורסם על ידי המועצה הלאומית למחקר של קנדה מצא כי גגות ירוקים גדולים הפחיתו את הביקוש היומי לאנרגיה עבור מיזוג אוויר בקיץ עד 75% פחות (Liu 2003). יש לכך כמה סיבות, אחת מהן קובעת כי גגות ירוקים מקטינים את חשיפת קרום האיטום לתנודות הטמפרטורה, שבכל מצב אחר עלולות לגרום לקריעה באיטום ולחדירת קרינה אולטרה סגולה. עובדה היא שעל גגות ירוקים פחות חם בשיא הקיץ… לא אנחנו אמרנו, מחקרים מראים שבגגות ירוקים נצבר עומס חום נמוך בהרבה ביחס לגגות קונבנציונאליים (Köehler 2004).

הפחתה עד ביטול כל סיכון מקרינה אלקטרומגנטית כמעט ב-100%: הסיכון הנשקף לבריאות האדם על ידי קרינה אלקטרומגנטית שנוצרת בגלל אותם התקנים אלחוטיים של תקשורת ניידת, עדיין נתון לוויכוח ולדיון. עם זאת אין ויכוח שגגות ירוקים מפחיתים את חדירת הקרינה האלקטרומגנטית לבניינים שמעוטרים בהם בתשעים ותשעה נקודה ארבעה אחוזים! (Herman 2003)

הפחתת רעש: בשורות טובות לכל מי שסובל מהרעש שמדינת ישראל מייצרת בכל רגע. לגגות ירוקים יש יכולת ספיגת רעש מדהימה ביעילותה, במיוחד בכל הנוגע לצלילים בתדירות נמוכה. גג ירוק רחב יכול להקטין את הצליל שחודר לבניין מבחוץ בעד – 50 דציבלים!

שיווק: וכל זאת מבלי לדבר על יכולת השיווק של בניין, בית או בית מגורים, עם גג ירוק. עובדה ידועה היא שגגות ירוקים מגדילים את הסחירות של כל בניין באופן משמעותי. אפשר לראות אותם כסמל לתנועת הבנייה הירוקה, שהולכת וצוברת תאוצה ברחבי העולם כולו, והם משמשים כתמריץ לאלו המעוניינים בהטבות המרובות שמוצעות על ידי גגות ירוקים. הלכה למעשה, גגות ירוקים מסייעים בשיווק כל בניין: בחכירה, בעליית ערך הנכס עקב התייעלות ובגיוס עובדים קל יותר.

יתרונות ייחודיים לתכנון: אוהבי הציפורים ישמחו לקרוא את זה. המגוון הביולוגי של גגות ירוקים (סוגים שונים של צמחים) מספק בית גידול עבור מיני ציפורים שונים ויכול לשמש כבית הכלאה למיני ציפורים נודדות, שלא היה מתקיים בלעדיהם. הגדלת המגוון הביולוגי של גגות ירוקים יכולה להשפיע באופן חיובי על שלושה תחומים נוספים:

  1. על מערכות אקולוגיות מגוונות שמסוגלות לשמור על רמות גבוהות של פרודוקטיביות בתקופות של שונות סביבתית.
  2. ההיבט הכלכלי של גגות ירוקים פרודוקטיביים מאפשר אספקה ​​של מוצרים אקולוגיים כגון מזון, חומרי בניין וצמחי מרפא, וגם שמירה על מחזורי הידרולוגיה, מים נקיים ואוויר צח יותר.
  3. בהיבט החברתי גגות ירוקים מספקים מגוון חזותי וסביבתי שיכול להיות בעל השפעות חיוביות על הקהילה ועל הרווחה הנפשית.

בריאות משופרת ורווחה: הזיהום המופחת ואיכות המים המשופרת שגגות ירוקים מאפשרים מקטינים את הדרישות לטיפול רפואי. למעשה, גגות ירוקים יכולים לשמש כמרכזים קהילתיים להגברת הלכידות החברתית, לשיפור תחושת הקהילה ובטיחות הציבור.

חקלאות עירונית: שימוש בגגות ירוקים כאתרים לפרויקטים חקלאיים-עירוניים יכול לצמצם את טביעת הרגל העירונית של הקהילה באמצעות יצירת מערכת מזון מקומית. פרויקטים כאלה יכולים לשמש כמקור להעצמה קהילתית, תוך הסתמכות האדם על עצמו במקום רק על שקע חשמל או מכולת, ולשיפור איכות התזונה.

הזדמנויות חינוכיות: גגות ירוקים על מתקני חינוך יכולים לספק לתלמידים נגישות גבוהה לתחומי הביולוגיה, הטכנולוגיה החקלאית ולחשוף בפניהם את כל רשימת היתרונות של גג ירוק לרווחתם האישית והסביבתית בעתיד.

גגות ירוקים הם אחד הכלים היעילים ביותר לשיפור החיים של כולנו על פני כדור הארץ. המתנה הזו נחקרה היטב והוכחה כהזדמנות שרק מחכה להיות מיושמת ביותר ויותר בניינים שגגותיהם חשופים כמו גג מזופת לחום הקיץ…

תכנון ירוקרוצים לתכנן גג ירוק? לפרטים נוספים, למידע מהימן ולביצוע תכנון ירוק אמיתי מתקשרים אלינו למספר 1-700-701-075 או ממלאים פרטים למעלה משמאל ונחזור אליך בהקדם.

 הטבה ירוקה: פגישה ראשונה עם מלווה מוסמך לבניה ירוקה – ללא תשלום.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

הודעתך נשלחה בהצלחה!
נהיה בקשר בהקדם