פגיעה בקידום בניה ירוקה בישראל

תקציב 2013-2014 עלול לפגוע קשות בתוכנית הפחתת פליטת גזי חממה

הצעת התקציב של שר האוצר לפיד, עלולה לדחות את יישום התוכנית להפחתת פליטת גזי חממה בישראל.

 

המשמעות היא שישראל תתרחק מפעילות לעידוד אנרגיה ירוקה, ותתקרב בצעדים גדולים למשק של אנרגיה מזהמת. הדבר יתבטא בהקפאת מיזמי בניה ירוקה, התייעלות אנרגטית, פגיעה בשמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים (כמו גם בריאותם) של תושבי מדינת ישראל.

 

הפחתה של 20% בפליטת גזי חממה עד שנת 2020
ישראל התחייבה בשנת 2010 ליעד של הפחתת פליטת גזי חממה בשיעור של 20% עד שנת 2020. התחייבות זו היוותה חלק מתנאי הצטרפותה של ישראל לארגון ה- OECD.

top_logoהשבוע פנו מיכל ביטרמן יו"ר הוועד המנהל של המועצה הישראלית לבניה ירוקה והילה ביניש מנכ"לית המועצה לשר יאיר לפיד בבקשה לשקול מחדש את הקיצוץ בתקציב וכתבו :
"בנייה ירוקה איננה מותרות או אידיאולוגיה ערכית. היא קודם כל כלכלית ובעלת הגיון עסקי שתוצאותיה באות לידי ביטוי בחסכון כלכלי משמעותי ברמת האזרח והמשק, להטבת איכות חיי התושב ובריאותו.

 

כממשלה חדשה ששמה את האזרח וטובתו במרכז, לבנייה איכותית המיטיבה עם בריאות האדם והסביבה, ותועלות כלכליות ישירות ועקיפות :
30%-40% בחשבון החשמל, לצד חיסכון של כ- 20% במים, בחומרי גלם, בתשתיות לאומיות,הינו בגדר חשיבה חיונית הנדרשת ממקבלי ההחלטות בישראל בכלל ומשרד האוצר בפרט. לא רק שאין בהצעה חוסר חשיבה לטווח ארוך) חשיבה אותה הממשלה מחויבת לקחת (אלא גם לא לטווח הקצר 2 ההצעה איננה נותנת מענה לסוגיות הדיור במסגרתן נלקחת ולכן במהותה חסרת תוחלת או הגיון".

ב- 12 במאי 2013 כתבו גם לנשיא פרס והפצירו בו להתערב באופן מיידי כדי למנוע פגיעה בקידום הבנייה הירוקה בישראל ודחיית יישום התכנית הלאומית להפחתת גזי חממה לה התחייבה הממשלה בקדנציה האחרונה.

החלטת האוצר אם לבטל הקיצוץ בתקציב לקראת הגשתו לאישור הממשלה, תיפול בימים הקרובים.

 

לקבלת הצעה לליווי לבניה ירוקה
לחצו כאן להשארת פרטיכם ונחזור אליכם בשעות הקרובות
** פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום או התחייבות.

 

 

 

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

הודעתך נשלחה בהצלחה!
נהיה בקשר בהקדם