עולם הנדל״ן משנה את פניו – ואנחנו פה כדי לעזור לכם להיות חלק מהשינוי

ישראל משנה את פניה. החל מחודש יולי 2021 כל בניה לצורך מגורים, מלונאות או תעסוקה, תהיה מחויבת בתקנים ירוקים! מה זה אומר? שאנחנו כאן עבורכם כדי לעזור לכם לצלוח את תהליך הבניה.

המהפכה כבר כאן, אל תישארו מאחור

בשנה הבאה יתחיל עידן חדש בעקבות תקנות חדשות שגיבש מנהל התכנון במשרד האוצר. התקנות ייכנסו לתוקף בהדרגתיות ויהפכו את התקן לבניה ירוקה שגובש כבר בשנת 2005 ושהיה עד היום וולונטרי, לחובה. בשלב הראשון כל קבלן שיבנה בנין רב קומות (החל מ-10 קומות ומעלה) יהיה מחויב לתקן כמו גם מבני משרדים, מלונאות, בתי חולים ומבני ציבור. בשלב הבא, התקן יחול על כל סוגי הבניה.

יזמים? קבלנים? מתכננים? לא צריך להיבהל!

אמנם, על מנת לבנות מבנה ירוק, יש להיות בעלי ידע נרחב ועדכני ביותר לגבי כל המרכיבים הרלוונטיים כמו: אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות, פסולת, תחבורה וחדשנות. אולם גם אם אינכם בקיאים בדבר, אנו – צוות בניה ירוקה – עומדים לרשותכם החל משלב התכנון ועד סיומי, כולל ניהול הפרויקט. ליווי לבניה ירוקה נועד לעזור לכם לצלוח את הבניה, לעמוד בכל הדרישות לתקנים הירוקים, בצורה קלה ובאופן שלא רק שלא יפריע לפרויקט, אלא אף יקדם אותו.

הקשר ביננו מתחיל עכשיו

חשוב שתדעו – ככל שתשלבו את התקן כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט, כך הפרויקט יתבצע בצורה קלה וללא סיבוכים בהמשך, דבר זה גם ישפיע באופן ישיר על חיסכון בעלויות. אם אתם בשלב תכנון פרויקט, כנראה שתזדקקו לנו עכשיו יותר מתמיד.

כולם מרוויחים בגדול!

הנתונים מראים כי שיעור יחידות הדיור הירוקות כיום עומד על 73% בערי פורום ה-15 ו 12% בערים שאינן. הנתון הזה מעיד על כך שבניה ירוקה כיום נבנית רק בערים חזקות ועבור אוכלוסיות מבוססות יותר ואילו ערים חלשות כמו ערי הפריפריה, נהנות מכך פחות. בעקבות התקנות החדשות, כלל אוכלוסיית מדינת ישראל תוכל ליהנות מבניינים ירוקים.

החלת החובה לבנות על פי התקן הירוק, היא win win בשביל הקבלנים, התושבים והסביבה. כל הנתונים מצביעים על כך שבניה ירוקה תורמת במובנים רבים לכלל האוכלוסייה ולכן כולם מרוויחים מהן בגדול.

יזמים? הרווח כולו שלכם!

משך בניה קצר יותר: מחקר שנערך במשרד להגנת הסביבה גילה שמשך בניית כל הבניינים הירוקים (גם למ”ר, גם לדירה) היה קצר יותר מכיוון שבניינים ירוקים מתוכננים באופן יסודי יותר ובצורה טובה יותר מכיוון שכל ההחלטות בנוגע לכל האלמנטים בבניין, נקבעות מראש. כך נוצר מצב שבו אין עיכובים אחר כך בגלל החלטות שצריך לקבל והפרויקטים התקצרו בממוצע של שלושה עד ארבעה חודשים. המשמעות של זה היא חיסכון של עלויות לקבלן כמו מימון, ערבויות, משכורות ועוד. דבר נוסף וחשוב הוא שיש פחות דברים בלתי מתוכננים בדרך, דווקא בגלל התכנון המוקדם.

דירות ״ירוקות״ נמכרות מהר יותר: דירות ירוקות אמנם עולות קצת יותר מדירות ׳רגילות׳ אך הן גם נמכרות מהר יותר בכ- 4 עד 13 חודשים.

מה מרוויחים הדיירים?

חיסכון באנרגיה: במחקר שנעשה על ידי המשרד להגנת הסביבה בשנת 2018 כי משקי בית הנמצאים בבניינים ירוקים, משלמים עבור חשבון החשמל בממוצע כ- 22%  פחות בכל השנה, ממי שמתגוררים בבתים בבניה ׳רגילה׳. (חיסכון של כ 950 ש״ח לשנה) החיסכון מתאפשר כיוון שיש ניצול נכון של אנרגיית השמש והרוח, שימוש בחומרים מבודדים ומיקום מושכל של חלונות.

רווח חברתי: עד היום, הפרויקטים הירוקים ממוקמים בישובים מבוססים ומשפחות בחתך סוציואקונומי נמוך לא נהנות מכך. חיוב בתקן יתקן עוול זה כך שמשפחות מכל רחבי הארץ יוכלו ליהנות ממגורים בבתים ירוקים החוסכים באנרגיה.

מה מרוויחה הסביבה?

זה כבר ידוע כי בניינים אחראיים ל 48% מצריכת האנרגיה בארה״ב והם צורכים 76% מכלל ייצור החשמל (בישראל, כ 60% ). במהלך 40 השנים האחרונות צריכת האנרגיה בבניינים עלתה ב-1.8% בשנה והדרישה רק תעלה בעשורים הקרובים (בכ- 60% עד לשנת 2050). בגדול – בניינים לוקחים חלק בשליש מהפליטות הגלובליות! בניה ירוקה היא הדבר היחידי שיכול להוריד באופן דרסטי ומידי את צריכת האנרגיה ופליטות גזי החממה.

אל תחכו ליולי 2021 ! פנו אלינו ויחד נתחיל את תהליך הבניה על פי התקן הירוק!

כתיבת תגובה

תכנון ירוק
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

    הודעתך נשלחה בהצלחה!
    נהיה בקשר בהקדם