כמה מהטיפים היעילים ביותר לחסכון בבית

כמה מהטיפים היעילים ביותר לחיסכון בבית

לא כולם צריכים לחסוך. במיוחד המלכה והאם שבתמונה. אבל לא כולנו במצב כזה. אם זוכרים שהבית שלכם הוא מערכת אנרגיה שבה פועלים חלקים התלויים זה בזה, מבינים שסביבת בית חסכונית יותר מאפשרת יצירת סביבת מחיה נוחה יותר, וחסכונית הרבה יותר, גם אם ביתכם לא מוגדר כבית ירוק. נקיטת הגישות הבאות לבית חסכוני מבטיחה שכל שקל שהשקעתם, או שתשקיעו במטרה לחסוך באנרגיה, יושקע בתבונה.

לפניכם כמה טיפים מוכחים ויעילים, בעלות אפסית, לחיסכון אנרגטי יעיל יותר גם בבית שלכם, יהיה אשר יהיה:

תרמוסטט: התקנת תרמוסטט יעיל או טיימר פעיל למזגנים או דודי שמש, תסייע בהפיכת ביתכם לחסכוני יותר. כעת מערכות החימום והקירור בבית יעשו את עבודתן כפי שתגדירו, ולא דקה אחת מיותרת, וחשבונות החשמל שלכם יפונקו בהתאם.

ייבוש טבעי: כשנעזרים באוויר היבש, שפעמים רבות נושב בארצנו, לייבוש הכלים והכביסה שלכם, במקום להשתמש במחזור הייבוש של מדיחי הכלים ומייבשי הכביסה, תחסכו הרבה אנרגיה, תשלמו פחות בסוף החודש ותגלו שהכלים והבגדים יבשים לא פחות.

לא כיבית – לא חסכת: כשאתם לא בחדר אין סיבה להשאיר מכשירים פועלים. אורות, טלוויזיות, מערכות בידור ואפילו צג המחשב שלכם יכולים לחסוך כסף רב מדי חודש, אם רק יהיו כבויים כשאף אחד לא בסביבה.

מחשב חסכוני: פעם מסכי המחשב הישנים, הגדולים והכבדים, דרשו שומרי מסך על מנת שלא לפגום באיכות התמונה. רק שהמסכים הדקים של ימינו ממש לא צריכים שומרי מסך כדי לשמור על איכותם. יתרה מזאת, שומרי המסך (Screen Savers) רק מבזבזים חשמל מיותר, שכן הם דורשים מהכרטיס הגרפי של המחשב אנרגיה מיותרת. כבו את שומרי המסך במחשב ועדכנו את צריכת החשמל של המחשבים הביתיים למצב "חיסכון בצריכת אנרגיה" שבין היתר, מקטין את השימוש במערכות המחשב שלא נמצאות בשימוש.

ניתוק ב"וואט" אחת: מכירים את הכבלים המאריכים הללו עם כפתור ההדלקה והכיבוי? אם כמה מכשירי חשמל מחוברים אליהם בבת אחת, הם יכולים לשמש כאמצעי נוח ויעיל לניתוק מוחלט של אותם מכשירי חשמל שאינם בשימוש. הדבר נכון במיוחד לטלוויזיות וקונסולות משחק שעל פי רוב מוגדרים במצב stand-by (המתנה) גם כשהם כבויים, וממשיכים לצרוך חשמל מיותר. מומלץ לחבר כמה מכשירי חשמל שבמילא זקוקים זה לזה כדי לפעול (למשל טלוויזיה, קונסולת משחק, מגבר קול וכו') על רצועת כוח אחת שכזו, ולא רק כדי שאפשר יהיה לכבותם יחדיו כשאינם בשימוש.

מקלחת במקום אמבטיה: אם תקפידו ליהנות ממקלחת טובה במקום מאמבטיה תחסכו מים מיותרים. ואם תתקלחו באמצעות שפופרות מקלחת חסכוניות, שלא מפריזות בכמות המים שהן מפזרות על גופכם, תגלו שאתם נקיים לא פחות, תוך שחסכתם עשרות עד מאות ליטרים מים בכל חודש.

כביסה מלאה: עושים כביסה? נהדר. רק וודאו שאתם מכבסים מכונה מלאה ולא שתי מגבות בכל פעם… המשמעות? יותר בגדים, מגבות ומצעים נקיים תוך הפעלת פחות מכונות.

כביסה "קרה": לא רק הקפדה על עומס מלא במכונת הכביסה חוסך כסף לאורך זמן, גם בחירת התוכנית החסכונית במכונה עושה עבודה לא פחות חשובה. כביסה בטמפרטורה נמוכה יחסית (עד 30 מעלות) לא רק מגדילה את תוחלת החיים והחיוניות של הבגדים, היא גם חוסכת עד 90% מהאנרגיה שבכביסות חמות מתבזבזת על חימום המים.

תהיו אטומים: אמנם להיות אטומים זו המלצה בעייתית ברוב תחומי החיים, אך לא בכל הנוגע לבידוד. גם אם ביתכם אינו מבודד כהלכה, והחלונות, הקירות והדלתות לא עושים את מלאכתם נאמנה, עדיף וחשוב לוודא שהכל סגור ואטום היטב כשמקררים את הבית בקיץ או מחממים אותו בחורף.

תריסים ווילונות: חם בקיץ? סוגרים את התריס ו/או את הווילונות כדי למנוע מקרני השמש החמימות להיכנס הביתה. הרי גם אם החלונות סגורים, אור השמש מחמם את הבית דרך הזכוכית, ודורש מהמזגן לעבוד קשה יותר.

נוהגים בחסכון: אפילו בכביש תוכלו לחסוך כסף דרך אופן הנהיגה שלכם. נהיגה אגרסיבית כגון מהירות מופרזת, האצה גבוהה או בלימות פתאומיות לא רק מסוכנת לכם ולסביבתכם, היא גם מבזבזת דלק מיותר. גם השימוש במזגן ברכב, כשאין צורך בכך, מבזבזת דלק מיותר, שכן מנוע מזגן הרכב פועל על בסיס מערכת האנרגיה העיקרית באוטו, הלא היא מערכת הדלק.

מנורות לד: כשמחליפים את כל נורות הליבון הרגילות בבית בנורות לד חסכוניות, שיעילות עד 90% יותר מהרגילות ואינן מכילות גזים מזיקים, ושיכולות להחזיק מעמד עד 20 שנה יותר… נו כבר הבנתם לבד.

תנו אוויר לפתחי האוורור: אם הרגשתם שהטמפרטורה בחדר לא תואמת את ציפיותיכם, נסו את הרעיון הבא: לא, אין מדובר בניקוי פתחי האוורור והיניקה, אם כי זה בהחלט מומלץ למיזוג יעיל יותר, אלא בהזזת רהיטים וחפצים שחוסמים את פתחי האוורור. אוויר שזורם בחופשיות רבה יותר מייעל את תפוקת מערכות המיזוג בעד 25%.

מעלית טבעית: אמנם הטיפ הבא לא יחסוך את חשבון החשמל הפרטי שלכם, אבל ישפר את מערכת האנרגיה הפרטית שלכם. בכל פעם שרק יש לכם הזדמנות (וכוח) עלו ברגל במקום במעלית. לא רק שתחסכו באנרגיה אלא גם תשפרו את מצב בריאותכם על ידי הזרמת יותר חמצן לגופכם ושריפת קלוריות, הודות לפעילות הגופנית ולהפעלת המעלית הכי טבעית בגוף, הלא הן הרגליים.

לפרטים נוספים, למידע ולתכנון ירוק יותר של ביתך מתקשרים אלינו:

1-700-701-075, או ממלאים פרטים למעלה משמאל ונחזור אליך בהקדם.

הטבה ירוקה: פגישה ראשונה עם מלווה ירוק מוסמך – ללא תשלום.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

הודעתך נשלחה בהצלחה!
נהיה בקשר בהקדם