טיפים ירוקים לחימום הבית

טיפים ירוקים לחימום הבית

בטח שמתם לב שהחורף תכף מגיע ולמרות שלא צופים עונה גשומה הקור כבר יעשה את שלו. ולמען הסר ספר, גם אם אין גשם, כשהקור מגיע הצורך בחימום מפקיע. ידעת שחימום הבית שלך צורך יותר אנרגיה מכל מערכת אחרת בביתך? למעשה הוא צורך בממוצע 42% מחשבון החשמל של הבית.

לא משנה איזה סוג של מערכת חימום יש בביתך, ניתן לחסוך כסף ולשפר את תחושת החמימות הביתית על ידי שמירה על ציוד החימום ושדרוגו. בזמן שניתן למצוא תנורים חסכני אנרגיה כמעט בכל סופרמרקט (לפחות כך כתוב על האריזות) יש לזכור שתנורים כאלה לא יחסכו בהוצאותיך כמו גישה חסכונית לבית כולו. על ידי שילוב של תחזוקת ציוד מתאימה, הקפדה על בידוד מומלץ, איטום אוויר והגדרות תרמוסטט, ניתן לחסוך כ 30% נוספים מחשבונות החשמל תוך שמירה על הסביבה.

לפניך כמה טיפים ירוקים לחימום הבית:

–          יש להגדיר את תרמוסטט המזגן או התנור שלך נמוך ככל שניתן תוך שמירה על טמפרטורה נעימה, אם כי לא לוהטת. כשישנים (עם שמיכה כמובן) ועדיין רוצים שהחימום יפעל, יש להנמיך את טמפרטורת המטרה במעלה אחת לפחות.

–          יש לנקות או להחליף את המסנן שעל אמצעי החימום או המזגן פעם בחודש לפחות, ובכל מקרה על פי המלצת היצרן.

–          יש לוודא שכל אמצעי החימום בבית אינם חסומים על ידי פרטי ריהוט, שטיחים או וילונות.

–          אם יש לך רדיאטור חימום יש לנקות אותו פעם או פעמיים בעונת החורף; אם אינך בטוח איך לבצע משימה כזו, יש ליצור קשר עם איש מקצוע.

–          מפזרי חום במטבח או בחדר המקלחת צריכים להיות יעילים אנרגטית ושקטים. אם הם אינם כאלה הם יבזבזו לך עשרות שקלים יקרים. בכל מקרה יש לזכור לכבות אותם לאחר שסיימת לבשל או להתקלח.

–          במהלך החורף יש להקפיד על הווילונות ואו התריסים שפונים דרומה פתוחים במהלך כל היום כדי לאפשר לאור השמש להיכנס הביתה, ולסגור אותם בלילה כדי להפחית את בריחת החום החוצה.

 כיום יש מגוון טכנולוגיות חימום זמינות לחימום כל בית ולכל צורך. להלן רשימה של הנפוצות שבהן ומידת יעילותן.

חימום סולארי אקטיבי:

 חימום סולארי אקטיבי

 טכנולוגיות אלה עושות שימוש באנרגיית השמש לחימום אוויר הבית או חימום המים, ויכולות לשמש כמקור חום משלים ביעילות אנרגטית גבוהה.

חימום סטנדרטי על בסיס חשמל בלבד:

 חימום סטנדרטי על בסיס חשמל בלבד

 זו אחת הדרכים הנפוצות אך היקרות והבזבזניות ביותר לחימום הבית.

כבשנים ודודים:

 כבשנים ודודים

דרך נפוצה מאוד לחימום בתים. בוילרים בכלל, ובוילרים על בסיס קיטור בפרט, הנם בדרך כלל פחות יעילים אנרגטית.

חימום באמצעות אח:

 חימום באמצעות אח

דרך נהדרת, יעילה וחסכונית לחימום בית בכל גודל. מן הסתם, בתים גדולים יותר ישתמשו באח גדול יותר או בכמה כאלה.

 רדיאטור על בסיס מים או קיטור:

 רדיאטור על בסיס מים או קיטור

אחת מטכנולוגיות החימום הישנות ביותר, אם כי לא בהכרח היעילה ביותר. הזמן שחולף מהרגע שמדליקים תנורים שכאלה ועד שהם מתחילים להשפיע על חום הבית מבזבז אנרגיה יקרה.

מקרני חום מסוגים שונים:

 מקרני חום מסוגים שונים

על אף שהדעה הרווחת קובעת שמקרני חום עובדים על בסיס חשמל בלבד, ישנם מקרנים שפועלים על בסיס מים חמים ואחרים על בסיס אנרגיה סולארית. מקרני חום כמו אלה שבתמונה מותקנים ברצפה או בקירות הבית ובמקרים מסוימים אף בתקרה. לטכנולוגיה זו ישנם כמה יתרונות ובניהם חסכון אנרגטי משמעותי.

תנורי חימום ניידים:

 תנורי חימום ניידים

תנורים כאלה פחות יעילים מאשר למשל מערכות הסקה מרכזיות, אבל זו טכנולוגיה שיכולה לחסוך באנרגיה כאשר נעשה בה שימוש הולם כמו למשל חימום נקודתי של האדם באשר הוא נמצא ,במקום חימום של הבית כולו גם כשהינו חצי ריק.

לצורך תכנון מדויק של אלמנטים כאלה ואחרים, למידע מהימן ולתכנון ירוק אמיתי מתקשרים אלינו למספר 1-700-701-075 או ממלאים פרטים למעלה משמאל ונחזור אליך בהקדם.

הטבה ירוקה: פגישה ראשונה עם מלווה מוסמך לבניה ירוקה – ללא תשלום.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

הודעתך נשלחה בהצלחה!
נהיה בקשר בהקדם