טיפים ירוקים לבונים בתים בכל הצבעים

1

פוסט זה מיועד בעיקר לאנשים שביתם נמצא בבניה או שנמצאים לפני רכישת דירה, אך מתאים גם למי שכבר מתגוררים בבתים בכל הצבעים. למרות שברור כי ישנן דרכים חסכוניות רבות להשיג את היעד הירוק, רבים לא מודעים לקיומן או שוכחים את יעילותן. לפניך כמה מהסיבות העיקריות לכך שחיים ירוקים הם לא רק חסכוניים, הם בהישג ידך:

1. מיקום מיקום, מיקום: אם אתם נמצאים בהליך של בניית בית ובחירת מגרש, מומלץ להימנע מבניית בית שפונה מערבה כדי למזער את החשיפה לשמש. כדאי לבדוק מראש אם תחבורה ציבורית נוחה וזמינה במקום הנבחר לבניה וישנה מכולת מקומית קרובה, כדי להימנע ככל הניתן מלהניע את הרכב בכל פעם שחסרה איזו עגבנייה בבית.

2. קטן יותר – טוב יותר: בית קטן שנבנה בטכניקות אקולוגיות ידידותיות ישפיע לטובה על הסביבה הרבה יותר מאשר בית דומה אך גדול. יש לזכור כי ככל שהבית גדול יותר תידרש הרבה יותר אנרגיה לחמם או לקרר אותו. הרעיון בבניה ירוקה אפקטיבית הוא תכנון ירוק מראש – אם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה בכמה ילדים או לשכן בבית גם את הסבתא, אמנם תזדקקו לבית גדול יותר אך לא גדול בסנטימטר מעבר לנדרש.

3. ציוד יעיל אנרגטית: תוויות חסכון באנרגיה כדוגמת "ENERGY STAR" על מכשירי חשמל מסוימים קובעת כי המוצר עומד בדרישות החסכוניות ואינו בזבזן אנרגיה, על פי הסטנדרטים המחמירים של הסוכנות להגנת הסביבה. התוו הזה הפך לידוע בציבור מהטעם הפשוט שמכשירים כאלה מציעים חיסכון משמעותי בעלויות הפעלתם מבלי להתפשר על ביצועיהם. רק מכשירים כאלה צריכים למלא את ביתך.

4. חומרי בניין ירוקים: אם בניית בית ירוק היא אמנם המטרה שלך, אזי שימוש בחומרי בניה ידידותיים לסביבה צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך. ובמקרה כזה כל חלק של הבית שלך שנבנה עם חומרים ירוקים (קירות, ארונות, דלפקים, ריצוף) צריך להיות ידידותי לסביבה. אם להיות יותר ספציפיים יש להשתמש במוצרים כגון עץ ממוחזר, פלסטיק ממוחזר, זכוכית ממוחזרת או מוצרים טבעיים כגון במבוק, שעם ולינולאום אשר עשויים מחומרים טבעיים ומתחדשים.

5. התקינו פנלים סולאריים: אנרגיה סולארית היא מקור נקי ומתחדש של אנרגיה. פאנלים סולאריים הם חלק מטכנולוגיה שמיועדת לבעלי בתים שרוצים לנצל את הכוח הטבעי החזק ביותר סביבנו, במיוחד בישראל השמשית – באנרגיית השמש. פנלים סולאריים עשויים להיות יקרים בעת רכישתם אבל החיסכון לטווח הארוך הוא עצום. מיקום ביתך והדרך שבה הם מונחים עליו יקבעו כמה אנרגיה תיאסף וכמה חשמל יחסך. מענקים ממשלתיים, תמריצים והקלות מס שתקפות בישראל לבעלי פנים סולאריים הם בונוס ענק לכל מי שרוצה ויכול להשתמש באנרגיית השמש לטובת ביתו ולטובת הסביבה כולה.

6. בידוד: חשוב מאוד להקפיד על אמצעי בידוד איכותיים שכן בידוד טוב הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בבנייה ירוקה. בידוד טוב הופך את חימום וקירור הבית לחסכוני עד כדי 50% מצריכת האנרגיה של הבית שלך. יש לשים לב שדליפות אוויר סביב חלונות, דלתות וצנרת הינן האחראיות המרכזיות לאובדן החום או הקור של בתים לא כל כך ירוקים. מה שמוביל אותנו לדגש החשוב הבא.

7. בחירת חלונות שנושאים תוויות חסכון באנרגיה: חלונות חסכוניים באנרגיה הם שחקן חדש יחסית בשוק החלונות והם הרבה יותר חסכוניים מאשר חלונות רגילים. דירוג החיסכון עבור חלונות כאלה יקבע עד כמה הם יחסכו לך. לא צריך להיבהל ממחירים הגבוה יחסית – החיסכון באנרגיה שמספק חלון שכזה מספיק כדי לכסות לחלוטין את העלות הנוספת. לנוחיותך, להלן תוויות האנרגיה המקובלות בשוק החלונות:

U-Value– המדד החשוב ביותר שקובע את יכולת הבידוד התרמי של החלון.

SHGC (Solar Heat Gain Coefficient) – מדד שקובע את כמות הקרינה שעוברת דרך החלון ביחס לכמות הקרינה שפוגעת בחלון. מדד זה משקף את כמות החום הנכנסת דרך החלון.

Visible Transmittance – מדד משלים למדד הקודם שקובע את כמות האור הנראה שנכנס דרך החלון לתוך הבית ביחס לאור הנראה הפוגע. השמש מפיצה קרניים שלא ניתן לראות בעין וכיוון שהחלון נועד בעיקר להיות שקוף אזי חשוב לדעת כמה אור אמנם חודר דרכו.

Air Leakage – מדד שקובע את כמות האוויר שזולגת פנימה אל תוך הבית.

לפרטים נוספים, למידע מהימן ולתכנון ירוק אמיתי מתקשרים אלינו למספר 1-700-701-075 או ממלאים פרטים למעלה משמאל ונחזור אליך בהקדם.

הטבה ירוקה: פגישה ראשונה עם מלווה מוסמך לבניה ירוקה – ללא תשלום.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

הודעתך נשלחה בהצלחה!
נהיה בקשר בהקדם