הסטנדרט הירוק במינהל הדיור הממשלתי

הסטנדרט הירוק במינהל הדיור הממשלתי

במינהל הדיור הממשלתי מקדמים את נושא הקיימות והבניה הירוקה בתחומי הפעילויות השונים של המנהל ומעניקים לנושא חשיבות גבוהה. המהלך מקודם תוך יצירת מקורות ידע והצבת רף גבוה לפעילות באמצעות מובילות ממשלתית ככלי לקידום השוק.

האמת היא שזה לא חדש. מזה תקופה ארוכה דורש מינהל הדיור הממשלתי כי כל המבנים החדשים שנבנים עבורו יעמדו בתקן בניה ירוקה, גם כשמדובר במבנים חדשים וגם כשמדובר על שיפוץ או התאמה של מבנים קיימים. נכון להיום, בשימוש המדינה פועלים כבר עשרות מבנים שקיבלו תו תקן של מכון התקנים, אך היה עליהם לעמוד בדרישות ירוקות מחמירות.

כחלק מפעילות זו, מינהל הדיור הממשלתי והמשרד להגנת הסביבה פיתחו יחדיו כלי דירוג חדש למקרים בהם נעשה שיפוץ חלקי למבנה, שכן התקן שפורסם על ידי מכון התקנים לא מתייחס לסוג שיפוץ זה. פעילות זו של מנהל הדיור הממשלתי נועדה להשיג שיפור בסביבת העבודה לעובדים ולקהל הרחב, התייעלות אנרגטית, חסכון במים והפחתה של טביעת הרגל הסביבתית של הדיור בישראל.

פעילות מינהל הדיור הממשלתי בנושא הקיימות מבוצעת באמצעים שונים, ביניהם שכירה ובניית מבנים שעומדים בדרישות תקינה לבניה ירוקה וכלי הדירוג, קידום פתרונות לניטור ריכוזי של צריכת חשמל בדיורים השונים של משרדי הממשלה, פיתוח מודלים לעידוד בעלי עניין לביצוע פעילויות להתייעלות אנרגטית במבנים שבאחריות הדיור הממשלתי, בחינה של יצירת תווים אנרגטיים למבני משרדים (בדומה לתווית שישנה על מוצרי חשמל, על מנת שניתן יהיה לתעדף מבנים בעלי דרוג אנרגטי יעיל), קידום ביצוע פיילוטים ומכרזים להטמעת טכנולוגיות ישראליות חדשניות להתייעלות אנרגית, קידום החלטת הממשלה להטמעת פאנלים סולריים פוטו-וולטאים במבנים שבאחריות הדיור הממשלתי, וגם הכשרת אנשי ממשלה במינהל הדיור ובמשרדים השונים, להכרות עם תחום הבניה הירוקה.

יזמים פרטיים, אדריכלים, מנהלי פרויקטים ובעלי נכסים שמשכירים את נכסיהם למשרד ממשלתי יוכלו ליהנות מעזרתנו המקיפה והמעמיקה בכל הנוגע להתאמת נכסיהם לבניה הירוקה, כחלק מהדרישה לנכסים בעלי סטנדרט ירוק.

תכנון ירוקלפרטים נוספים, למידע מהימן ולהתאמת נכסים לבניה ירוקה מתקשרים אלינו למספר 1-700-701-075 או ממלאים פרטים למעלה משמאל ונחזור אליך בהקדם.

הטבה ירוקה: פגישה ראשונה עם מלווה מוסמך לבניה ירוקה – ללא תשלום!

תכנון ירוק
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

    הודעתך נשלחה בהצלחה!
    נהיה בקשר בהקדם