ערים ירוקות

ערים ירוקות

 

בנייה ירוקה בעיר נתניה

green city Netanyaנתניה נמצאת בתקופת מעבר מאישור בנייה ירוקה על פי אוגדן רישוי ירוק לתקן 5281 של מכון התקנים הישראלי.
במהלך החודשים הקרובים, יעברו בעירייה לאשר פרויקטים על פי התקן לבנייה ירוקה. על מי שמתכנן לבנות בנתניה, יש לפעול על פי ההנחיות המופיעות ב”תיק המידע” הניתן על ידי העירייה.
למידע על ליווי בנייה ירוקה בעיר נתניה לחצו כאן

בנייה ירוקה בעיר יבנה

yavne green ciיבנה נמצאת בתנופת בנייה ירוקה ויעידו על כך שתי שכונות ירוקות הנבנות על פי מודל הבנייה הירוקה. יבנה מבטיחה ומקיימת. ישנן תוכניות פינוי בינוי שעתידות להיבנות מחדש על פי עקרונות הבנייה הירוקה. כל מבני הציבור החדשים מתוכננים להיבנות במבנים ירוקים. מתוכנן הקמת בית ספר ירוק של המשרד להגנת הסביבה. העירייה מייעלת מתן היתרי בניה ומכיוון שהכנת אוגדן ירוק מבוצע על ידי מלווה בנייה ירוקה במקביל להגשת ההיתר, אין עיכובים ואין צורך במסלול מיוחד להיתרי בנייה ירוקה.

למידע נוסף על בנייה ירוקה ביבנה וליווי לבנייה ירוקה על פי תקן או אוגדן סביבתי ירוק לחצו כאן

בנייה ירוקה ברמת גן

ramat gan green cרמת גן חברה בפורום ה- 15 ומקדמת בנייה ירוקה על פי תקן 5281 ותקן LEED. רמת גן היא אחת הערים הגדולות בישראל בה מתגוררים כ- 150,000 תושבים. היא נחשבת לריאה הירוקה של המרכז ונקראת בפי רבים “עיר הגנים”. כ- 25% משטחה של רמת גן הם שטחים ירוקים בהם הפארק הלאומי, 40 דונם של ירק ועשרות אלפי פרחים. רמת גן מקדמת נושאים רבים הקשורים לאיכות הסביבה. בשנים האחרונות השקיעה העירייה 14 מיליון ₪ בנושא איכות הסביבה.

למידע נוסף על בנייה ירוקה ברמת גן לחצו כאן

בנייה ירוקה בעיר גבעתיים

givatayim green citהעיר גבעתיים ממוקמת באיזור אסטרטגי במרכז הארץ, סמוכה לתל אביב ולרמת גן ומונה כיום
כ 60,000- תושבים. היא מעידה על עצמה כמי שמכבדת את עברה אך צועדת קדימה ומקדמת בנייה ירוקה על פי תקן 5281 ותקנים בינלאומיים. בעיר 40 גנים ציבוריים ובעידוד העירייה הוקמה בריכה אקולוגית בגן, מתחמי כלבים ולאחרונה הוקמה יחידה חדשה לאיכות הסביבה בגבעתיים אשר תעודד בניה ירוקה, תקדם אכיפה סביבתית, חינוך לקיימות, תפעל לצמצום מפגעים, מדידות קרינה וצמצום פליטת גזי חממה במרחב הציבורי.

למידע נוסף על בנייה ירוקה בעיר גבעתיים לחצו כאן

בניה ירוקה בקרית – גת

carmei gatקרית גת נמצאת בתנופת פיתוח מדהימה, הצפויה לאפשר הכפלת מספר תושביה במהלך 10 השנים הקרובות.העיר מאמצת את עקרונות הבניה הירוקה ומקדמת בנייה ירוקה המיועדת לחסוך אנרגיה, חומרי גלם ומים.ההתפתחות מתבטאת בפיתוח תשתיות לשיפור פני העיר, הוצאת מכרזים לבניה במתחם הצפוני, התחלת בניה בשכונת הפרחים, פיתוח איזור התעשיה והקמת שכונת כרמי גת הירוקה.
למידע נוסף על ייעוץ לבנייה ירוקה וכרמי גת לחצו כאן

בניה ירוקה בפתח תקוה

petah tikvaמידע על פתח תקוה ובניה ירוקה.
על תהליך קבלת אישור ירוק וכיצד הוא משתלב בהליך הוצאת היתר בניה בפתח תקווה. מהי מדיניות בניה ירוקה בעיר פתח תקווה (צפי לשנת 2014) ומידע חדש על אימוץ תקן 5281 – התקן הישראלי לבניה ירוקה בפתח תקווה ובערי פורום ה – 15 כמדיניות עירונית בפתח תקווה.
למידע על בנייה ירוקה בפתח תקווה לחצו כאן

בניה ירוקה בחולון

holon1מידע על בניה ירוקה בעיר חולון.
מתכננים להגיש היתר בניה בעיר חולון ?
עיריית חולון הפיצה עד כה שני אוגדנים לבנייה בת קיימא – בניה ירוקה, בהם הנחיות בדומה לתקן הירוק ממכון התקנים הישראלי 5281.
למידע על ההנחיות, הדרישות ופרטים על בניה ירוקה בחולון לחצו כאן

הרצליה בניה ירוקה

herzliyaהרצליה היא העיר הראשונה המחייבת בניה ירוקה בכל שטחי העיר וגם במסגרת שדרוג בניינים וחיזוקם על פי תוכנית תמ”א 38.בכנס מחלקת ההנדסה של עיריית הרצליה אמר יונתן יסעור ראש העיריה, כי משנת 2014 כל מבנה חדש שייבנה יחויב בתקן בניה ירוקה”.

לכל המידע על בנייה ירוקה בהרצליה לחצו כאן כעת.

כפר סבא – בניה ירוקה

cfar sabaכפר סבא הינה אחת הערים המקדמות במרץ בניה ירוקה, קיימות ושמירה על איכות הסביבה.
כחלק מפורום ה- 15 בו חברות עשרות ערים מישראל הפועלות לצמצום פליטת גזי חממה בעקבות המשבר האקלים הגלובאלי; כפר סבא מאיצה תוכניות ליירוק העיר ובמיוחד בניה ירוקה.
אימוץ התקן הירוק 5281 ממכון התקנים כסטנדרט עירוני :
עיריית כפר סבא הפיקה 2 אוגדנים לבונים, הן לצמודי קרקע והן לבניני מגורים – כחלופה לעמידה בתקן ירוק 5281.
המשמעות היא, שבונה בכפר סבא יכול לבחור האם :
1. לבנות לפי תקן ירוק 5281 ממכון התקנים הישראלי ולצבור ניקוד ותנאי סף המוגדרים בו.
או
2. לבחור באוגדן של עיריית כפר סבא, ולהיצמד לכל ההנחיות המופיעות בו באופן מחייב.
בכל אחת מהחלופות המוצעות לבונה בכפר סבא, מחויב הבונה לצרף לצוות התכנון והבניה, מלווה ירוק מוסמך מכון התקנים הישראלי לתקן ירוק 5281.

לחצו כאן לקרוא עוד על בניה ירוקה בכפר – סבא

 

רעננה – בניה ירוקה

raanannaרעננה היא העיר הראשונה בישראל שאימצה את התקן הישראלי 5281 לבנייה ירוקה. כבר משנת 2010, כל תוכנית בניה חדשה למגורים או משרדים ברעננה, מחויבת לעמוד בתקן הירוק המכיל 9 פרקים : אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, פסולת, תחבורה, ניהול, בריאות ורווחה וחדשנות.

עומדים להגיש תוכנית בנייה לבית צמוד קרקע לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברעננה ?
קבלת היתר בניה ואישור ירוק לבית צמוד קרקע ברעננה ניתן לקבל על ידי :
קבלת תו תקן ירוק 5281 ממכון התקנים הישראלי וניהול כל היבטי התכנון, הבניה, ניהול הבניה והאישורים מול מכון התקנים. תו ירוק 5281 ממכון התקנים פוטר מהגשה (מקבילה) על פי האוגדן הירוק של עיריית רעננה. או מסלול ‘ירוק’ בעיריית רעננה וביצוע תהליך התכנון והבניה על פי האוגדן הסביבתי – הירוק של העירייה. האוגדן מרכז הנחיות סביבתיות בתחום הבניה במטרה לשדרג את המבנים, לייעל את צריכת האנרגיה, לחסוך באנרגיה ומים באופן שוטף ולשפר את איכות המתגוררים במבנה. במקרה של מסלול ירוק על פי אוגדן עיריית רעננה אין צורך לקבל אישור מכון התקנים מכיוון שהאוגדן מקביל בדרישות לתקן 5281.

למידע רלוונטי ומורחב על בניה ירוקה ברעננה לחץ כאן

 

תל אביב – בניה ירוקה
tel aviv green buildingעיריית תל אביב – יפו הטמיעה שינויים המקדמים בניה ירוקה בעיר. עיקרי השינויים :
1. כל תוכנית בנייה המוגשת לאישור וועדה מקומית לתכנון ובנייה של תל אביב – יפו, מחויבת לכלול עקרונות של בנייה ירוקה אשר תואמים את הנחיות הוועדה המקומית.

2. הוראות העיר והנחיותיה, נכנסו לתוקף עם פרסומן בשנת 2012 ומחייבות בהליך של היתר בנייה של מבני משרדים ותעסוקה, מבני ציבור, מתחמי מגורים (מעל 300 יח”ד) ומגדלי מגורים מעל 12 קומות.

3. בניינים חדשים מחויבים (כתנאי להיתר בניה) לעמוד בתנאי תו תקן 5281 ממכון התקנים הישראלי הכולל 9 פרקים בהם אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, פסולת, תחבורה, ניהול, בריאות ורווחה וחדשנות.

4. דרישות עיריית תל אביב לבנייה ירוקה מקדמות תכנון ירוק, חיסכון בצריכת מים, התייעלות אנרגטית, נוחות תרמית ו/או אקוסטית, שימוש בתאורה טבעית, ייצור אנרגיה, שימוש ובקרה על חומרי הגלם, ניצול אוורור טבעי ויישום טכנולוגיות מתקדמות.

למידע נוסף על בניה ירוקה בעיר תל אביב – יפו לחצו כאן

תכנון ירוק
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

    הודעתך נשלחה בהצלחה!
    נהיה בקשר בהקדם