תקן 5281 לבנייה ירוקה

תקן 5281 לבנייה ירוקה

תקן 5281 לבנייה ירוקה, מכיל 9 פרקים

על מנת לקבל התו הירוק (התקן), יש לעמוד בתנאי סף כמו גם לצבור מינימום של 55 נקודות מ-9 הקטגוריות השונות המרכיבות את התקן.

תנאי הסף נגזרים מ-9 פרקי התקן והם מחייבים לכל הבניינים המבקשים לקבל תעודת בניין ירוק. רק עמידה בהן בשילוב עם הניקוד המינימאלי הנדרש, מאפשר קבלת התו הירוק למבנה.

פרקי התקןפרק אנרגיה | פרק קרקע | פרק מים | פרק חומרים | פרק בריאות ורווחה |  פרק פסולת | פרק תחבורה | פרק ניהול | פרק חדשנות.

תמונה חדשה (3)
מדינת ישראל כמו מדינות רבות בעולם, העלתה לסדר היום את השמירה על איכות הסביבה

לשם כך הוקם פורום ה- 15 מאגד חמש עשרה ערים בישראל, :ירושלים, תל אביב-יפו, חיפה, רעננה, כפר סבא, הרצליה, בת ים, חולון, ראשון לציון, אשדוד, אשקלון, באר שבע, גבעתיים, רמת גן, חדרה, נתניה, פתח-תקווה ורחובות. ולפורום מצטרפות עם הזמן ערים נוספות החותמות על האמנה המחייבת.

יצוין כי בשטח ערים אלו בלבד, מתגוררים למעלה מ-3 מיליון תושבים המהווים כ- 40% מכלל תושבי מדינת ישראל והן משרתות בפועל מעגלי אוכלוסיה המגיעה לכ- 80% ממדינת ישראל (למטרות עבודה, חינוך, תרבות וספורט). אמנה זו היא המקבילה המקומית לאמנה הבינלאומית שיזם ארגון ICLEL וקשורה למחויבות בינלאומית של מדינת ישראל החתומה על אמנת קיוטו להאטת ההתחממות הגלובאלי.

התקן הישראלי 5281 – תקן לבנייה ירוקה

מי שהגה את תקן הבנייה הירוקה – תקן 5281 ותקן האנרגיה 5282 המקובלים כיום בישראל היתה המועצה לבניה ירוקה שחזונה “בניה בת קיימא”, בניה ירוקה המותאמת לשמירה על איכות הסביבה.

המועצה לבניה ירוקה (חברת המועצה הבינלאומית לבניה ירוקה), יזמה את כתיבת התקן כבר בשנת 2005 ומאוחר יותר חוללו מהפכה של ממש עם המשרד להגנת הסביבה, מכון התקנים הישראלי ובשיתוף משרד הפנים ומשרד הבינוי והשיכון, כשהביאו מאנגליה את כותבי התקן האנגלי בכדי שיתאימו אותו לארצנו.

תקן 5281, תקן לבנייה ירוקה המחודש פורסם במתכונתו החדשה 2011. הוא מורכב מחלקים (פרקים) בהן דרישות ספציפיות לבניה ירוקה למגורים,  למשרדים, מבני חינוך, מבני אכסון תיירותיים, מבני בריאות, מבני מסחר והתקהלות ציבורית.

קבלת אישור של מבנה לבנייה ירוקה ידידותית לסביבה ובריאה לדיירי, מתבצעת על פי קריטריונים מדידים המפורטים בתו ירוק 5281 (הידוע בשמו תקן 5281 לבנייה ירוקה)

בונה או יזם, נדרש להגיש אוגדן המפרט את יישום העקרונות הללו במבנה בקטגוריות שונות ביניהן המשקפות כיצד צבר נקודות מינימום בקטגוריית : אנרגיה, תכנון בר קיימא, מים, ניהול חומרים, בריאות הדייר במבנה החדש ועוד.

למידע נוסף ומפורט לבונים – הורידו חינם ובאופן מיידי את המדריך הירוק למגורים על ידי הרשמה בטופס משמאל
.

תכנון ירוק
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

    הודעתך נשלחה בהצלחה!
    נהיה בקשר בהקדם