רעננה ירוקה

רעננה ירוקה

רעננה היא העיר הראשונה בישראל שאימצה את התקן הישראלי 5281 לבנייה ירוקה

כבר משנת 2010, כל תוכנית בניה חדשה למגורים או משרדים ברעננה, מחויבת לעמוד בתקן הירוק המכיל 9 פרקים : אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, פסולת, תחבורה, ניהול, בריאות ורווחה וחדשנות.

פעילותה הנמרצת של רעננה בתחום הקיימות, שמירה על איכות הסביבה ורווחת התושבים בעיר, הנה חלק בלתי נפרד ממחויבותה העמוקה לפורום ה-15. פורום זה מאגד ערים מישראל, שחרטו על דגלן והתחייבו לנקוט בסדרת צעדים משמעותיים להפחתת זיהום האוויר, צמצום פליטת גזי חממה והגנה על האקלים.

בונים ברעננה ?
אם הנכם מתכננים לבנות בניין דירות, משרד או בניין ציבורי עליכם לדעת כי מועצת העיר רעננה מאשרת בנייה חדשה רק לעומדים בדרישות עירוניות ו/או תקן מכון התקנים הישראלי 5281 לבניה ירוקה.
עומדים להגיש תוכנית בנייה לבית צמוד קרקע לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברעננה ?
וודאו כי אתם עומדים בדרישות התקן ותנאי הסף להקמת המבנה והכירו את 2 האפשרויות העומדות לרשותכם.

קבלת היתר בניה ואישור ירוק לבית צמוד קרקע ברעננה ניתן לקבל על ידי
1. קבלת תו תקן ירוק 5281 ממכון התקנים הישראלי וניהול כל היבטי התכנון, הבניה, ניהול הבניה והאישורים מול מכון התקנים. תו ירוק 5281 ממכון התקנים פוטר מהגשה (מקבילה) על פי האוגדן הירוק של עיריית רעננה.
או
2. מסלול ירוק בעיריית רעננה וביצוע תהליך התכנון והבניה על פי האוגדן הסביבתי – הירוק של העירייה. האוגדן מרכז הנחיות סביבתיות בתחום הבניה במטרה לשדרג את המבנים, לייעל את צריכת האנרגיה, לחסוך באנרגיה ומים באופן שוטף ולשפר את איכות המתגוררים במבנה. במקרה של מסלול ירוק על פי אוגדן עיריית רעננה אין צורך לקבל אישור מכון התקנים מכיוון שהאוגדן מקביל בדרישות לתקן 5281.
בכל אחת מהחלופות המוצעות לבונה ברעננה, מחויב הבונה לצרף לצוות התכנון והבניה, מלווה ירוק מוסמך מכון התקנים הישראלי לתקן ירוק 5281.

מלווה ירוק לבניה ברעננה – האם השירות רלוונטי לכם ?
בנייה ירוקה משתלמת כלכלית, משפרת את איכות החיים של דיירי הבית וחוסכת הוצאות ניכרות על חשמל ומים כבר למן היום הראשון למגורים. נציין כי בניה ירוקה מנוהלת בשונה מבניה רגילה כבר משלב התכנון המהווה שלב קריטי בפרויקט.

בניה ירוקה (על פי אוגדן ירוק עירוני או תקן 5281), משלבת בין גורמי מקצוע בהם יועץ תרמי, יועץ רדון, ויועץ תאורה. על הבונה להוכיח ולהמציא אישורים, כי המבנה החדש מוקם בהתאם לסדרת הנחיות בתחום האנרגיה, המים, הקרקע והסביבה. לדוגמא : תכנון אקלימי אופטימאלי, שימוש במינימום חומרי גלם, שמירה על הקרקע, הימנעות מפגישה בצמחיה, בידוד אקוסטי ופגיעה קטנה ככל שניתן במשאבי הטבע.

האם מתאים לכם לנהל באופן עצמאי בנית בית ירוק ברעננה ?
אכן ניתן לעשות זאת באופן עצמאי, במיוחד אם יש לכם רקע מקצועי הקשור לאיכות הסביבה.
מבחינת היקף הזמן, ההתמצאות וההשקעה, משתלם יותר לשלב מלווה ירוק מוסמך מכון התקנים שתפקידו לתאם בין הצוות הרב תחומי, ליידע אודות חידושים בתחום, לטפל בנושאים הבירוקראטי (החתמות, אישורים וביקורים מטעם הגוף הירוק המאשר) ולוודא כי המבנה שלכם, אכן עומד בניקוד המינימום ותנאי הסף לפי 9 פרקי התקן עד לקבלת האישור הירוק.

מה עליכם לבצע כדי לקבל אישור לבית ירוק ברעננה ?
אם אתם בונים בית חדש ברעננה עלפי תקן 5281, עליכם לצבור מספר מינימום נקודות מ- 9 פרקי התקן ולעמוד בתנאי סף בסיסיים בהתאם לסוג המבנה שהנכם מתכננים.
לקבלת אישור ירוק יש להשיג לכל הפחות 55 נקודות השוות לכוכב אחד ועד מספר מרבי של 100 נקודות השווה ל-5 כוכבים.

נחדד כי בבניה רוויה, בנייני דירות, משרדים ומבני ציבור ברעננה יש לקבל אישור ירוק ממכון התקנים הישראלי. לבניה צמודת קרקע, ניתן לבנות או על פי מכון התקנים לתקן 5281 או על פי אוגדן עיריית רעננה לבניה צמודת קרקע.

אפשרויות ליווי ירוק מוסמך לבניה ברעננה (מלווה ירוק מטפל בכל היבטי הבנייה הירוקה פרטית וציבורית, במסלול תקינה או ללא מסלול תקינה).
* ליווי לפי אוגדן עיריית רעננה לבניה צמודת קרקע ו/או בניה רוויה.
* ליווי לפי תקן ישראלי 5281.
* ליווי לפי תקן אמריקאי LEED.

 

מעוניינים לקבל מידע על ליווי ירוק לבניה ברעננה ?
שפר את הכדאיות הכלכלית ולממש עקרונות בניה ירוקה ?
למידע והצעה לליווי ירוק, לחצו כאן ונחזור אליכם בשעות הקרובות.
פגישה ראשונה עם מלוו הירוק מוסמך – ללא תשלום וללא התחייבות.

תכנון ירוק
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

    הודעתך נשלחה בהצלחה!
    נהיה בקשר בהקדם