בניה ירוקה בהרצליה

בניה ירוקה בהרצליה

משנת 2014 יחויב כל בניין חדש בהרצליה בתקן בניה ירוקה

העיריה החליטה כי כל בניין פרטי או ציבורי כולל תמ”א 38, יבנו על פי עקרונות בניה ירוקה. הרצליה היא העיר הראשונה שתחייב גם שיפוץ – שידרוג בניינים קיימים בבניה מתחשבת בסביבה.
הידיעה יצאה מכנס אגף ההנדסה של עירית הרצליה שהתקיים בתאריך 20/05/13.

יצוין כי עד כה, חייבה הרצליה בבניה ירוקה רק מבנים בעלי למעלה מ- 20 יחידות דיור.

לדברי יהונתן יסעור ראש העיר “העיר הרצליה הכריזה על עצמה כעיר בת קיימא. ההחלטה בדבר התקן מתווספת לשורת החלטות עירוניות המקדמות את קיימות העיר” והוסיף כי “זהו צעד חשוב הנועד להביא לכך שגם סביבת המגורים והתעסוקה בעיר יהיו ידידותיות לסביבה ופחות בזבזניות בצריכת משאבי הטבע המוגבלים”.

מידע מאגף ההנדסה בראשו עומד מייק סקה מהנדס העיר משקף כי משך קבלת היתר בניה התקשר לכ- 3.5 חודשים בלבד ומספר היתרי בניה שניתנו לפי תקן בניה ירוקה עלה.

הנחיות עירית הרצליה לבניה ירוקה יהיו תקפות בכל חלקי העיר ושכונותיה : הרצליה הצעירה, נווה אמירים, צמרות, הרצליה ב’, הרצליה הירוקה, הרצליה פיתוח, נחלת עדה, נחלת ישראל, גן רש”ל, שכונת נוה עובד, שיכון החיילים המשוחררים, שיכון מפ”ם, יד התשעה, נוה עמל, חוף ים, שיכון גורדון, שכונת ויצמן, נווה ישראל ושיכון משה”ב.

בניה ירוקה לפי תקן 5281 הניתן מטעם מכון התקנים בישראלי, מכיל 9 פרקים : אנרגיה, קרקע, מים, תחבורה, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת ניהול וחדשנות.
לקבלת תו תקן ירוק על פי קריטריונים של בנייה ירוקה, על הבונה לצבור מינימום נקודות מהפרקים הנ”ל ולעמוד בדרישות סף. עמידה בתקן תעשה מתוך מחשבה על סביבת מגורים ועבודה בריאה יותר עם איכות חיים משופרת.

מחקרים בעולם מראים כי בניה היא אחד הגורמים המזיקים ביותר לאיכות הסביבה ופליטת גזי חממה.
החלטת העיר הרצליה מעמידה אותה בראש הערים הפועלות לבנייה ירוקה והיחידה שתחייב בנייה ירוקה לפי תקן באופן גורף. ישנן ערים בישראל החברות בפורום ה- 15, שמחיבות אף הן לבנות ירוק כמו תל אביב, רעננה, כפר סבא ועוד. אך אלו הינחו תושבים ויזמים לבנות ירוק רק מבנים מסוימים (בניה צמודת קרקע, מבנים מעל מספר מינימום של קומות או משרדים).

בנייה ירוקה במסגרת תמ”א 38
בכנס הנדסה של עיריית הרצלייה, הוחלט כי גם חיזוק מבנים על פי תמ”א 3 יחויבו להתבצע על פי תקן 5281.
עד כה הורשו יזמים וקבלנים לבחור האם להכניס עקרונות בנייה ירוקה גם בביצוע שדרוגים של בניינים ישנים נגד רעידות אדמה במסגרת תוכנית מתאר ארצית 38.

אין כל ספק שנכון שביצוע שיפוץ מאסיבי בבניינים וותיקים יעשה על פי תקן 5281. במיוחד כשמדובר על חפירה בקרקע, הוספת ממ”דים (חדרים), מעליות, שינוי חזיתות וחדרי מדרגות, מערכות דוודים והחלפת תשתיות חשמל, מים וביוב.

הטמעת עקרונות בנייה ירוקה בתמ”א 38 ישדרג פי כמה וכמה את איכות החיים של הדיירים, יסייע לשמור על איכות הסביבה ולא פחות חשוב… יעלה את ערך הנכסים של הקבלן ויקל עליו למוכרם. גם על ידי קיצור זמן פרסומם עד למכירה וגם העלאת מחיר הדירות בהשוואה למתחרים.
•    התייעלות אנרגטית והשגת ביצועים אנרגטיים משופרים בבניינים ישנים.
•    בידוד מבנים ישנים במרכזי ערים ובפריפריה על פי תמ”א 38.
•    מימוש פוטנציאל מלאי הבנים הקיים בישראל.


ליווי לבנייה ירוקה לפרטיים, יזמים, אדריכלים ומנהלי פרויקטים

מלווה ירוק מוסמך מטעם מכון התקנים הישראלי, הינו חובה לבניינים הנבנים על פי תקן ירוק בישראל.
מלווה ירוק חוסך לכם זמן יקר וכסף. תפקידו להגיש המבנה להסמכה, לתכנון צבירת ניקוד מרבי וחסכוני לפי התקן, לגבש יועצים ומומחים בבניה ירוקה ולתאם ביניהם לצוות המצקועי של הקבלן / יזם, להסדיר המסמכים הנדרשים, לתאם ביקורים של גורמים מוסמכים ולפעול לכל הנדרש להשגת התקן הירוק למבנה.
רוצים לשפר את הכדאיות הכלכלית ולממש עקרונות בניה ירוקה   ?
לקבלת הצעה לליווי לבנייה ירוקה בהרצליה
לחצו כאן להשארת פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

*** פגישת ייעוץ ראשונה עם מלווה ירוק מוסמך – ללא תשלום וללא התחייבות.

תכנון ירוק
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

    הודעתך נשלחה בהצלחה!
    נהיה בקשר בהקדם