ניהול

ניהול

ניהול סביבתי של אתר בניה ירוקה

עומדים לבנות בית חדש המחויב בבניה ירוקה ? לפניכם מידע על פרק ניהול אתר הנבנה לפי עקרונות הבניה הירוקה ותקן 5281 ו/או תקנים בינלאומיים כמו תקן ה- LEED.
פרק ניהול אתרי בנייה ירוקים, מתמקד בתכנון וניהול סביבתי אחראי ומתחשב בתהליך בניית מבנה ירוק. זאת מאחר ובניה בכלל משפיעה על איכות הסביבה ועל פליטת גזי חממה.

ניהול אתר בניה ירוק, מתחיל כבר משלב התכנון ונועד לגבש דרכים לתיאום בין אנשי המקצוע השונים, מגוון משימות טכנולוגיות חדישות ושימוש בחומרים חדשים.

ניהול סביבת בניה נקייה, מאפשרת ליישם במבנה פתרונות יעילים וחכמים שיאפשרו שימוש בריא ואיכותי יותר לדיירים ו/או העובדים העתידים לשהות בו.

עקרונות מרכזיים של ניהול אתר בניה ירוק

  • על פי תקן 5281 – ניהול אתר בנייה המבוסס על תוכנית למניעת מפגעים סביבתיים בתקופת הבנייה, כולל פעולות למניעת זיהום אויר, ריחות, רעשים ואבק שמקורם באתר.
  • הניהול אחראי על בניה מתחשבת מבחינה סביבתית וחברתית.
  • ניהול אתר בניה ירוקה כולל תכנון השפעות צריכת אנרגיה, מחזור חומרים ופליטות גזי חממה.
  • ניהול סביבת אתר בניה ירוק, מתחשב ברמת הניקיון, השכנים, בטיחות לבונים ולסובבים.
  • הגדרת יעדי ניהול בניה בת קיימא כוללים צמצום צריכת מים והפחתת צריכת אנרגיה.

ניהול סביבתי של אתר בניה ירוק בעולם ובארץ

ניהול אחראי המשתמש בכלי מדידה כולל מינוי גוף שיבטיח כי מערכות הבניין עובדות באופן מיטבי (לא חובה לפי תקן 5281 אך כן מחייב לפי תקני LEED ו- Bream). הפקת חוברות הדרכה על בניה בת קיימא וחלוקתה לדיירים, הקפדה על מחזור פסולת בניין במהלך כל תקופת הבניה וצירוף מלווה ירוק מוסמך לצוות המקצועי של הפרויקט.

פרק ניהול ותפקידו של מלווה בניה ירוקה להסמכת מבנה כירוק

מלווה ירוק מטעם מכון התקנים הישראלי, מוסמך ללוות קבלנים, אדריכלים, מנהלי פרויקטים, מפקחים ומהנסים במשימות ניהול אתר הבניה לקראת הסמכת מבנה כירוק. הוא מוסמך ליידע בונים לגבי דרכים ופתרונות חדשים לצבירת נקודות בפרק הניהול.

בין תחומי האחריות של מלווה ירוק :

ליווי מבנה כירוק להסמכה על פי תקן 5281, התמצאות בדרישות “הירוקות” של כל עיר, הדרכה לצבירת נקודות לקבלת התו, פתיחת תיק למבנה ירוק במכון התקנים או ברשות המקומית, הסדרת מסמכים, הוכחות ואישורים, הכנת אוגדן ירוק למבנה, הכנת ניתוחים תרמיים של התכנון האדריכלי, ייעוץ לשילוב פתרונות ירוקים פאסיביים וטכנולוגים בתכנון, תיאום עבודת יועצים, תיאום ביקורים מטעם מכון התקנים, אישור על בירורים מוקדמים, קבלת אישור לסך דרישות סף והניקוד.

מעוניינים לקבל הצעה לליווי ירוק לבניה ?
רוצים לשפר את הכדאיות הכלכלית ולממש עקרונות בניה ירוקה ?
לחצו כאן להשארת פרטיכם ונחזור אליכם בשעות הקרובות.
פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום או התחייבות.

תכנון ירוק
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

    הודעתך נשלחה בהצלחה!
    נהיה בקשר בהקדם